Odtrucie narkotykowe

Odtrucie narkotykowe to pierwszy krok uzależnionego do „normalnego” życia, życia bez nałogu. Substancje psychoaktywne, zależnie od potencjału uzależnienia oraz czasu ich zażywania, mogą prowadzić do poważnych szkód zdrowotnych, psychicznych i społecznych. Wyniszczają one organizm, zwiększają ryzyko zachorowania na HIV, a nawet mogą spowodować śmierć w wyniku przedawkowania. Powodują zmiany w psychice człowieka. W dłuższej perspektywie przyczyniają się do zniszczenia relacji społecznych (rodzina, szkoła, praca), bezdomności, wejścia na drogę przestępczości, prostytucji itd. Przewlekle przyjmowane mogą prowadzić do uzależnienia fizycznego, które przejawia się dolegliwościami o różnym stopniu zaawansowania w zależności od częstotliwości zażywania narkotyków, z którym uzależniony nie jest w stanie sam sobie poradzić.

Odtruwanie powinno być przeprowadzone w sposób bezpieczny i  skuteczny. W odpowiednich warunkach i przez osoby kompetentne. Nasz ośrodek spełnia wszystkie wymagane kryteria.

Zapewniamy komfortowe warunki terapii. Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą lekarzy, pielęgniarek oraz zespołem certyfikowanych terapeutów, zapewniających opiekę psychologiczną.

Odtruwanie organizmu poprzedzone jest wywiadem lekarskim i kompleksowymi badaniami diagnostycznymi. Mają one na celu ocenę stopnia zatrucia toksynami w wyniku zażywania substancji psychoaktywnych oraz występowanie innych chorób. Pozwala to na dostosowanie leków i ich dawek do stanu zdrowia i kondycji pacjenta. Wyklucza również możliwość wystąpienie komplikacji podczas zabiegu. Podczas oczyszczania  uzupełniony zostaje  również niedoborów witamin i mikroelementów  w organizmie pacjenta. Proces odtrucia pozwala usunąć z organizmu substancje odpowiadające za wystąpienie zespołu abstynencyjnego i  znaczące złagodzenie jego przykrych objawów takich jak: drżenie mięśni, nadmierna potliwość, wzrost ciśnienia  tętniczego, problemy z przewodem pokarmowym, mdłości, wymioty, bóle pojawiające się w rożnych częściach ciała. Pacjenci po odstawieniu narkotyku bardzo często cierpią na bezsenność, omamy wzrokowe i słuchowe, stany lękowe i depresyjne. Wyeliminowanie w/w objawów pomaga zlikwidować przymus zażywania substancji psychoaktywnych, daje możliwość szybkiej poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego pacjenta, a tym samym pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania. Po przerwaniu ciągu narkotykowego i odtruciu narkotykowym pacjent otrzymuje wsparcie psychologiczne. Musi on nauczyć się radzić sobie ze stresem, odbudować wiarę w siebie, zweryfikować podejście do życie. Tylko kompleksowe leczenie gwarantuje skuteczne wyjście z uzależnienia.

 

Po odtruciu narkotykowym od opiatów pacjent zabezpieczony jest blokerem w celu utrzymania jak najdłuższej abstynencji.