Odtrucie alkoholowe

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która czyni ogromne spustoszenie w organizmie pacjenta. Zmiany chorobowe dotyczą niemal wszystkich  narządów i tkanek Bardzo ważną sprawą jest więc jak najszybsze zahamowanie narastania jej objawów i szkód zdrowotnych z nią związanych. Nasza firma proponuje  działanie ratunkowe w postaci odtruwania alkoholowego. Zabieg ten nie jest leczeniem nałogu w ścisłym rozumieniu tego słowa. Daje on jednak pacjentowi czas i szansę na podjęcie dalszych kroków na drodze do wyleczenia. Dysponujemy profesjonalnym zespołem lekarzy i pielęgniarek.  Nasze działania podejmujemy na terenie Warszawy i  w jej okolicach, w odległości do 100 km.  Wykonujemy je w domu pacjenta, szybko, bezpiecznie i komfortowo, zapewniając przy tym pełną dyskrecję.

Zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu i wstępnych badań stanu zdrowia pacjenta mających na celu wykluczenie ewentualnych schorzeń, mogących przyczynić się do powikłań. Pozwala to również na ustalenie indywidualnych dawek leków dostosowanych do poziomu metabolizmu. Zabieg można rozpocząć po 3 godzinach od ostatniego spożycia alkoholu. Wcześniejsze podanie leków może spowodować obniżenie, zazwyczaj  i tak już bardzo niskiego, ciśnienia krwi, co w konsekwencji może doprowadzić  do zapaści krążeniowej pacjenta.

Odtrucie ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej osoby uzależnionej. Polega ono  na usunięciu substancji toksycznych z krwiobiegu pacjenta poprzez przetoczenie płynów infuzyjnych w postaci kroplówki. Podawane są również preparaty i odpowiednie leki, dzięki którym organizm uzupełnia pierwiastki, regeneruje się, odbudowuje narządy wewnętrzne oraz , co jest rzeczą niezwykle ważną, redukowane są przykre objawy zespołu odstawienia substancji. Zespół abstynencki pojawia się kiedy kończy się kontakt z alkoholem. Objawia się  on wieloma nieprzyjemnymi symptomami, z którymi trudno poradzić sobie osobie uzależnionej. Należą do nich: bezsenność, stany lękowe, niepokój, ogólne rozdrażnienie, bóle mięśni. Towarzyszą temu często biegunki, zaburzenia pracy serca, wahania ciśnienia i zaburzenia osobowości. Wszystkie te nieprzyjemne symptomy związane są z głodem biochemicznym, który wynika z gwałtownej zmiany na poziomie metabolicznym. Osoby uzależnione bardzo często nie są w stanie poradzić sobie z głodem psychicznym i fizycznym  dlatego ulegają  pokusie  ponownego zażycia substancji. Kiedy tzw. ciągi trwają przez długi czas, samodzielne odstawienie jest tym bardziej utrudnione.

Odtrucie alkoholowe jest  pierwszym etapem tego, aby pacjent mógł rozpocząć walkę ze swoim nałogiem. Pacjent poddawany jest opiece terapeutycznej,

 

W świetle nowoczesnej wiedzy uzależnienie od alkoholu jest chorobą wieloczynnikową, bio-psycho-społeczną, uszkadzającą funkcjonowanie człowieka w sferze somatycznej, psychologicznej, społecznej i duchowej. Model leczenia tego schorzenia musi być dostosowany do takiego sposobu postrzegania tej choroby.